معرفی میلگرد کلاف، انواع و کاربردهای آن در بازار!

معرفی میلگرد کلاف، انواع و کاربردهای آن در بازار!

چکیده

میلگرد را می‌توان به دو دسته شاخه‌ای و کلاف تقسیم بندی کرد. میلگرد کلاف به دو صورت کلاف آجدار و کلاف ساده تولید و عرضه می گردد. از کلاف میلگرد که به عنوان فولاد تقویت‌کننده نیز شناخته می‌شود برای تقویت بتن استفاده می‌شود.

۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
270
معرفی میلگرد کلاف، انواع و کاربردهای آن در بازار!

 

میلگرد را می‌توان به دو دسته شاخه‌ای و کلاف تقسیم بندی کرد. میلگردهای کلاف در واقع کلاف‌های در هم پیچیده‌ا‌ی هستند که استفاده‌های بسیار گسترده‌ای در سازه‌های ساختمانی و صنعتی دارند. میلگرد کلاف به دو صورت کلاف آجدار و کلاف ساده تولید و عرضه می گردد. از کلاف میلگرد که به عنوان فولاد تقویت‌کننده نیز شناخته می‌شود برای تقویت بتن استفاده می‌شود. کلاف میلگرد از فولاد گالوانیزه قوی‌تر است. آن‌ها از ایجاد ترک در بتن جلوگیری می‌کنند. میلگرد کلاف استفاده های بسیار گسترده ای در سازه های ساختمانی و صنعتی نیز دارند و در سایزهای مختلفی در بازار موجود می باشند. نحوه نگهداری آن در کارخانه متفاوت با میلگرد ساده است. در صنعت به میلگردهای کلاف، جاده مفتولی نیز گفته می‌شود و به عنوان ماده اولیه برای کلیه مفتول‌های خاص صنعتی، گالوانیزه و تقویت‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرند این محصول همانند سایر محصولات فولادی دارای مزیت‌ها، کاربردها، انواع قیمت و ویژگی‌های خاص است. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد این موضوع برای شما صحبت خواهیم کرد.

 

قیمت روز میلگرد در آهن استیشن


انواع میلگرد کلاف

 


میلگرد کلاف ساده:

 

این نوع میلگرد در 4 دسته و از سایز 5.5 تا 12 میلی متر در بازار عرضه می‌گردد. برای سایزهای بالاتر نیز می‌توانید درخواست خود را به کارخانه‌ها ارسال کنید تا به صورت سفارشی میلگرد کلاف مدنظر شما را تولید کنند.


میلگرد کلاف آجدار:

 

این نوع میلگرد به دو دسته A2 و A3 تقسیم می‌شود. قیمت این نوع میلگرد در بازار بر اساس دسته‌بندی و سایز آن تعیین می‌شود. معمولا قیمت میلگرد آجدار بیشتر از نوع ساده آن است. البته به سایز میلگرد هم بستگی دارد.

 


تولید میلگرد کلاف


در روش نورد گرم ابتدا شمش‌های فولادی را در کوره‌های حرارتی نورد ریخته و پس از رسیدن به دمای مطلوب برای عملیات نورد به خطوط تولید منتقل می‌کنند. بعد از انجام عملیات تولید، میلگردها به واسطه دستگاه مورد نظر به عنوان کلاف تقسیم‌بندی می‌گردند. فولادی که برای تولید میلگردهای سیمی استفاده می‌شود به واسطه تمامی فرآیندهای فولاد سازی مثل کوره‌های باز، کوره‌های قوس الکتریکی و همچنین مبدل‌ها تولید می‌گردند.

 

 

قیمت میلگرد کلاف

 


انواع جنس میلگرد کلاف

 


وایر رود کم کربن:

 

این نوع مفتول ها دارای درصد کربن پایینی هستند که به همین دلیل دارای قابلیت کشش پذیری بالایی است. از دیگر قابلیت های این محصول می توان به جوش پذیری بالا، چکش خواری بالا، قابلیت نورد در حالت سرد و قابلیت کنترل طول مناسب آن می توان اشاره کرد. کاربرد این گروه در تولید توری مرغی، پرسی، انواع سیم های خاردار و همچنین نیازهای صنعت پیچ و مهره میباشد.

 


وایررود با کربن متوسط و پرکربن:

از مصارف این مفتول ها می توان به صنعت تایر و لاستیک، تولید انواع فنر، سیم و سازه های پیش تنیده سیم بکسل و سیم پیانو اشاره کرد.

 


حمل ‌و نقل و نگهداری میلگرد


برای حمل و نقل و نگهداری میلگرد باید نکاتی را در نظر داشت. برای جلوگیری از زنگ زدگی آهن از پوششی استفاده کنید، از پوشش های مناسب مانند برزنتی کمک بگیرید. در هنگام انبار کردن میلگردهای کلاف عموما از خرک های چوبی استفاده می شود. در هنگام انبار کردن میلگردها از پوشش نایلونی استفاده نشود. برای نگهداری میلگردهای سایز کوچک که ابعاد آن‌ها زیر 10 میلی‌متر است اصولا از کلاف استفاده می‌کنند. قبل از استفاده از میلگرد در پروژه مورد نظر، میلگرد کلاف را در کارگاه و به وسیله دستگاه های مخصوص از هم باز می کنند.

 

 

انواع میلگرد

کاربردهای میلگرد کلاف چیست؟


کاربردهای میلگرد کلاف متناسب با اندازه و نوع آن متفاوت است و هر کدام در صنعتی خاص استفاده می‎شود.
• ساختمانی
• خرپا و تیرچه
• سیم بکسل
• سیم خاردار
• زنجیر فلزی
• میخ- پیچ-پرچ
• صنایع الکترود سازی و جوشکاری
• توری حصاری و فنس و گابیون
• صنایع فنر سازی
• مفتول خوش تراش
• سایر فولاد زیر دستی و فولاد تبدیلی

 


در این مقاله سعی کردیم به طور مفصل شما را با میلگرد کلاف و نکات مربوط به آن آشنا کنیم. امیدواریم این مطالب مورد استفاده قرار گرفته باشد. خرید و فروش بدون واسطه انواع آهن‌آلات و محصولات فولادی ساختمانی و صنعتی از مهم‌ترین وظایف آهن استیشن به شمار می‌رود. با بررسی و تحلیل‌های روزانه، هفتگی و ماهانه بازار آهن و فولاد در آهن استیشن، با کمترین ریسک ممکن خرید و فروش خود را انجام دهید.

مهسا عباس زاده

کارشناس تولید محتوا