حمل و نقل آهن آلات به چه صورت انجام می شود؟

حمل و نقل آهن آلات به چه صورت انجام می شود؟

چکیده

چگونگی حمل و نقل آهن آلات، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در زمینه خرید و فروش آهن به آن توجه کرد. برای هر نوع باربری از روش ویژه ای استفاده می شود تا این کار به راحت ترین شکل ممکن انجام شود. حتماً می دانید که حمل و نقل آهن آلات کار ساده ای نیست و برای این کار باید به سراغ ایمن ترین و مجهزترین ماشین ها و تجهیزات باربری رفت تا آسیب های مالی و جانی احتمالی به کمترین حد ممکن برسد. از طرف دیگر، قیمت حمل و نقل آهن آلات از مواردی است که در زمان سفارش در فاکتور نهایی شما قید می ‌شود و پرداخت آن معمولاً به عهده خریدار است. در این مقاله قصد داریم روش های مختلف حمل و نقل آهن آلات و نکات قابل توجه در این زمینه را برای شما توضیح بدهیم.

۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۱ مهر
134
حمل و نقل آهن آلات به چه صورت انجام می شود؟

استفاده از ماشین های بزرگ برای حمل آهن

ماشین های مختلفی در صنعت باربری برای حمل و نقل آهن کاربرد دارند که ماشین های بزرگ مثل کامیون، خاور و تریلی از این نمونه ها می باشند. این نوع ماشین ها ظرفیت و قدرت بالایی برای حمل بار دارند و برای استفاده از آنها باید هزینه بیشتری هم پرداخت کرد. استفاده از ماشین های بزرگ برای حمل بار آهن معمولاً از شهری به شهر دیگر رواج دارد. اما توجه کنید که اگر بار شما بیش از ۱۲ متر طول داشته باشد، امکان جابجا کردن آن با هیچ تریلر و کامیونی وجود ندارد و برای حمل و نقل آن باید به سراغ حمل و نقل ریلی و یا دریایی رفت.

استفاده از ماشین های کوچک برای حمل آهن

برای حمل و نقل آهن آلات با ماشین های کوچک باید به قدرت حمل ماشین توجه کرد و ماشین هایی را انتخاب کرد که در طول مسیر به مشکل بر نخورند. این ماشین ها بهتر است که وزن نسبتاً کمی داشته باشند تا برای رفت و آمد داخل شهر هم مناسب باشند. توجه کنید که باید آهن آلات با اندازه مناسب را با ماشین های کوچک جابجا کنید.

استفاده از کانتینر برای حمل آهن

کانتینرها به طور معمول برای حمل و جابجایی بارهای سخت و سنگین در مسیرهای طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. به این دلیل که حمل و نقل آهن آلات جزو باربری های سنگین و دشوار است، انتخاب قطارهای باربری و کانتینر یک گزینه معمول برای این کار به شمار می رود و شاید بتوان گفت بالاترین سطح امنیت را برای بار تأمین خواهد کرد. با این حال، هنوز هم حمل و نقل جاده ای رایج ترین شیوه حمل انواع آهن آلات در ایران است و فقط حدود ده درصد از باربری آهن به روش ریلی انجام می شود.

استفاده از مسیر دریایی برای حمل آهن

امروزه کشورهای زیادی آهن آلات مورد نیاز خود را از ایران تهیه می کنند، و در مقابل، ما هم برای استفاده از آهن آلات در صنایع گوناگون به سراغ خرید آهن از کشورهای دیگر می رویم. اینجاست که انتخاب مسیر دریایی و کشتی ها و کانتینرهای ویژه دریایی برای حمل آهن یک گزینه ایده آل خواهد بود.
کشتی های مخصوص حمل و نقل آهن آلات، از مقاومت فوق العاده ای برخوردارند و امنیت بارها را به خوبی تضمین می کنند. بنابراین، یک راه عالی برای صادرات و واردات آهن، استفاده از مسیر دریایی است که کانتینر و کشتی هایی با ظرفیت های متنوع را در اختیار شما قرار می دهد. از جمله مزایای این روش می توان به صرفه جویی در زمان و هزینه های اضافی، نظم زیاد در چیدمان آهن آلات، و کاهش ریسک آسیب های احتمالی اشاره کرد.

نکات مهم در حمل و نقل آهن آلات

  • یکی از نکات مهم که تأثیر زیادی هم در تعیین قیمت حمل و نقل آهن آلات دارد، فاصله بین محل بارگیری تا محل تخلیه بار است. بدون تردید هر چه این مسافت بیشتر باشد، هزینه حمل هم بیشتر خواهد بود. البته سازمان حمل و نقل کشور، تعرفه های مشخصی برای حمل و نقل آهن آلات دارد.
  • نکته دیگری که در حین حمل و باربری انواع آهن آلات باید به آن دقت کرد، وزن بار است. در این زمینه باید شناخت درستی نسبت به خصوصیات آهن آلات از جمله تیرآهن، میلگرد، ورق گالوانیزه و غیره داشت تا حمل و نقل به شکل مناسب انجام شود.
  • علاوه بر این، برای انتخاب ماشین یا هر وسیله باربری مناسب دیگر باید به محفوظ ماندن آهن آلات از باد و باران توجه ویژه ای کرد تا از هر نوع رطوبت و آسیب در امان بمانند.
  • به خاطر داشته باشید که قبل از استعلام قیمت باربری از وزن کل محموله آهن خود اطمینان داشته باشید. چون اگر وزن بار از حد مشخصی تجاوز کند، ممکن است بارگیری آن توسط وسایل باربری معمول میسر نباشد و نیاز به استفاده از وسایل حمل و نقل بزرگتر و یا بیشتری باشد.


در نهایت باید گفت که در هر نوع باربری آهن آلات، تلاش کنید با پرداخت شیوه و هزینه مناسب، حمل و نقل کم خطری را انجام دهید. این مورد در حمل و نقل انواع آهن آلات از جمله تیرآهن، میلگرد، ورقه های فولاد و ... اهمیت فوق العاده ای دارد.

خرید آهن آلات

شما می توانید از طریق سایت آهن استیشن، برای استعلام قیمت روز آهن آلات اقدام نموده و در صورت صلاح دید سفارش خود را ثبت نمایید.